Przygody z Virtual Reality

apropos kart/kopaczy:
ach te przypadki... od nietoperza na chinskim targu po brak dla ludzi kluczowego komponentu do zbudowania kompa :)

Source: https://m.youtube.com/watch?v=uoGjcJJgHr8

Wpadł jakiś nowy update do Reverba G2 w windows. Wg mnie poprawia obraz, jakby zniekształcenia były mniejsze przy krawędziach.

Zachęcam do podbijania tematu:

No panie przeca tam nie było zniekształceń, to jedyny słuszny vr był ;) Jak to tak, wszystko mnie się wali teraz. Żarcik taki oczywista. Pozdrawiam Kyoku.

Tzn może nie zniekształcenia w sensie jakieś krzywizny - raczej mam wrażenie jakby... sweetspot zrobił się szerszy - o te zniekształcenia mi chodzi.

A ja pograłem trochę w Cosmodread na Indeksie. Można się zestresować ;)

Source: https://www.youtube.com/watch?v=BEbr0mjY2oU

Quest 2 kontynuje ownowanie konkurencji:

Steam-Hardware-Survey-March-2021.png

Last edited:
Jest #zaorane.

WMR jako platforma tylu headsetów, Acer VR, Lenovo Explorer, HP cośtam, HP G1, HP G2, Odyssey, Odyssey+, i chyba jako jeszcze jakiś, jedyne co osiągnęła mając 6.5% to porażka. W sumie nie dziwne że Samsung nic nowego nie pokazał, a przejście HP na kontrolery "oculuso podobne" to był jedyny możliwy ruch, żeby nie zostać dziwadłem.
Szkoda, bo plan był niezły, tylko wykonanie klasyczne Microsoftowe - z ich drętwością do nowości - wojnę o VR mogli tylko przegrać jak wspominałem 3 lata temu.

Tak więc stare WMR czy headsety HTC można już odciąć, na polu bitwy został tak naprawde Oculus i niedobitki Indexa. WMR jest poza konkursem, z tych 6.5% większość to pewnie niedobitki starej generacji.

Stary VIVE niby ma jeszcze udział, bo ludzie kupowali jak nie było nic innego, ale już technicznie jest tak przestarzały, że pewnie ludzie od tego odejdą. VIVE robiąc Cosmos widać czuł co się kroi i zmienił kontrolery na 'oculusowate', ale jak widać niewiele im to pomogło

Last edited:
Kontrolery Vive cosmos miały dodatkowy przycisk obok triggera nie wiadomo po co. A Cosmos padł, bo jest a) drogi b) ma słaby tracking

Top Bottom